Loading אירועים

« כל האירועים

 • האירוע הזה עבר \ או אירוע חוזר.

חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה

8 יולי @ 06:30/09:00

60₪ להזמין כרטיסים לחוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה
קבל נקודות על שיתוף:


80 אורחים השתתפו

הזמנת כרטיסים


5.0

מקום הפעילות: שמעון רוקח, תל אביב-יפו

קטגוריה של האירוע: הרצאות מעניינות (עוד פעילויות בקטגוריה – הרצאות מעניינות בישראל)
מארגן האירוע: Relik ( כל המופעים של Relik)
מחיר התחלתי: ₪60

חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה – כל הפרטים

סקרנים להבין היכן וכיצד התפתחה הציונות המעשית בארץ?

הצטרפו למפגש של רליק בנווה צדק ותשמעו מה היה תפקידה של קהילת יהודי יפו בפיתוח החזון שייצר את תל אביב? ומה ההבדל בין קהילת הסוחרים של יפו לתושבי הארץ ב "ארבע הארצות"? למה הרב הראשי של אמסטרדם אלעזר רוקח מחבר ה"מעשה רוקח" משתקע בצפת ב-1740?

גם אחרי 280 שנה יש מי שיספר לכם את סיפור עלייתו של הרב רוקח "נשיא הארץ" ועל מעשיהם של צאצאיו הרבים בארץ ישראל מאז. ביתו המרשים והאותנטי של הגביר מנווה צדק היזם מן המאה ה-19 וראש קהילת יהודי יפו – שמעון רוקח מארח. בנו ישראל רוקח עסק בניהול העיר עשורים והנין שלו רליק הכין לכם חוויה.

סיור וירטואלי הכולל מפגש, הרצאה ושקפים בחצר המוזיאון "בית רוקח". תשמעו מדוע איברהים פחה איפשר לישראל ב״ק מנהיג החסידים מצפת ובעל בית דפוס להקים את החווה החקלאית הראשונה מאז הגלות.
מה היו תוכניותיו של השר מונטיפיורי לגבי החווה בגליל של ב״ק על הר מירון. כיצד יסד ישראל ב״ק את העיתון העיברי הראשון בירושלים אשר בהמשך נערך ע"י חתנו פרומקין ולבסוף על ידי אליעזר בן יהודה.
 
ההרצאה תחבר עבורכם את הפאזל בין הסיפור של החרדים הפרושים לחסידים ובין אנשי הישוב הישן ולבין הציונים ובין כל אלה לערבים.

תשמעו מדוע החרדים מתנגדים לציונים מאז ועד היום ומיהו הרב שראה בחלוצים את התגלמות המשיח. מהן השכונות היהודיות של יפו ובאיזה נסיבות הוקמו. מתי נפתחה הדרך מיפו לירושלים, עבור מי וכמה זמן ארך המסע. מתי התחילה הרכבת לנוע מיפו לירושלים. מי היה השר העותומני אג׳ימן שבנה את בית הקהילה הראשון של יהודי יפו. מי הזמין את הרב אברהם יצחק הכהן קוק לשמש כרבה של יפו ולמה. איזו טכנולוגיה  איפשרה את הרחבת פרדסי השמוטי מסביבות יפו למושבות רחובות ופתח תקווה. מה הייתה תגובתם של העותומנים לגדוד נהגי הפרדות של טרומפלדור ולחשיפת מחתרת נילי ומדוע שמעון רוקח דרש מביתו חנה לשרוף את יומניה שככללו שותפות גורל עם שרה אהרונסון. כיצד יוזמות הפרדסנות של רוקח הכתיבו את סדר היום הכלכלי למשך יובל שנים. כיצד הגן רוקח על הגולים היהודים של יפו ותל אביב. כיצד השפיע על נכדיו וניניו ישראל ב״ק החסיד, המרפא, החקלאי והמדפיס הראשון בארץ ישראל אחרי הגלות, סבם של אלעזר (גיא אוני) ושמעון (נווה צדק) רוקח אשר חיו פה לפני 190 שנה. שישה עיתונים הוציא אלעזר רוקח בגלות רומניה ובאחרון שבהם שימש כעורך ש"י עגנון. עיתוניו העלו מאות לארץ עוד לפני הקונגרס בבזל. מה היו מעשיהם הבולטים של אלה שרחובות נושאים את שמם בשכונת נווה צדק. נינו של שמעון רוקח – רליק (ישראל) מינץ פותח צוהר בהרצאה מאלפת, מרתקת וקולחת על עולם מרתק שמכניס את המאזין לרוח התקופה מימי העותומנים וימי הבריטים ונותן רצף לפאזל של 280 שנה מאז היו פה בפלשתינה רק 5,000 יהודים ועד הקמת מדינת ישראל.

פרטים נוספים וכרטיסים לפעילות : הזמנת כרטיסים ל "חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה"
עיקרי תוכנית הפעילות "חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה":

 • המפגש נמשך כשעתיים עם הפסקה בת חצי שעה
 • עקב הפיכת המוזיאון לחדר בריחה המצגת תתקיים בחצר המוצלת
 • סיפור מרתק
 • מנה גדושה על ההיסטוריה הציונית
 • יוגש כיבוד קל
 •  

  בחר תאריך קרוב להזמנת פעילות "חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה":

  תמונות חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה:

  וידאו של חוויה בנוה צדק: מפגש והרצאה:

  קבל נקודות על שיתוף:

  Venue

  ישראל
  Israel
  Tel Aviv, Israel 66645 Israel
  ‏+ Google Map